Na het centrifugeren van wasmachine blijft was nat
- Deurgreep van jouw wasmachine vervangen
- Draaiknop van jouw wasmachine vervangen
- Foutcodes Bosch wasmachine
- Foutcodes Samsung wasmachine
- Foutcodes Zanussi wasmachine
- Deurglas van jouw wasmachine vervangen
- Hoe werkt een wasmachine?
- Hoe repareer je een lawaaierige centrifugecyclus
- Hoe vervang ik mijn wasmachine manchet/deurrubber?
- Hoe vervang ik de pomp van een wasmachine?
- Hoe vervang ik het verwarmingselement van een wasmachine?
- Inlaatventiel van jouw wasmachine vervangen
- Komt geen water in wasmachine
- Komt te weinig water in wasmachine
- Koolborstels van een wasmachine eenvoudig zelf vervangen
- Wasmachine lagers vervangen
- Na het centrifugeren van wasmachine blijft was nat
- Problemen met de drukschakelaar
- Deur scharnier van jouw wasmachine vervangen
- Help, de wasmachine eet mijn sok op!
- Stator motor van jouw wasmachine vervangen
- De trommel van de wasmachine draait niet rond.
- De trommel van de wasmachine draait niet rond.
- Vullen van wasmachine met water duurt lang
- Wasmachine begint niet met wassen
- Wasmachine centrifugeert niet
- Wasmachine doet niets
- Wasmachine draait niet op fijne was, noch op gewone
- Wasmachine lekt
- Wasmachine maakt meer lawaai dan gebruikelijk
- Wasmachine maakt rare geluiden
- Wasmachine pakt geen water
- Wasmachine pakt te veel water
- Wasmachine pompt het water niet weg
- Wasmachine schoonmaken
- Wasmachine schudt niet normaal
- Wasmachine staat niet in balans
- Wasmachine stinkt
- Wasmachine stroomt over
- Watertemperatuur van wasmachine is niet correct
- Wasmachine zeepbakje problemen
- Zeepbak van je wasmachine vervangen
Na het centrifugeren van wasmachine blijft was nat
Je wasmachine heeft gewassen en ook zijn centrifugecyclus doorlopen. Toch is je was nog flink nat. Dit kan verschillende oorzaken hebben:
Motorkoppeling
Om de motor te controleren, laat je de machine centrifugeren. Open vervolgens de deur en kijk of de trommel nog draait. Indien dit zo is, dan is er niets aan de hand. Mocht dit niet zo zijn, dan kan er sprake zijn van een versleten koppeling en kan het nodig zijn een grote reparatie uit te voeren. Inschakeling van een vakman is aan te bevelen.
Centrifugecyclus
Indien niet met voldoende snelheid wordt gecentrifugeerd, kan de was te nat blijven. Hiervoor zijn diverse mogelijke oorzaken. Een eenvoudig te controleren oorzaak is of er te zwaar beladen is geweest. Een andere mogelijke oorzaak is een versleten aandrijfriem. Tevens kan het zijn dat er zich iets (kleding) tussen de binnen- en buitentrommel bevindt.
Afvoer
Als het water dat door de machine wordt weggepompt direct terugkomt in de trommel, dan kan het zijn dat de afvoer waarop de machine is aangesloten niet goed doorstroomt en/of verstopt zit. Controleer dit. Ook kan het zijn dat de afvoerslang van de wasmachine te ver in de afvoer zit. Haal deze een stukje terug en controleer het wegpompen opnieuw.
Waterinlaat
Het kan voorkomen dat de afsluiter van de waterinlaat niet meer voldoende afsluit wanneer de elektrische toevoer is onderbroken. Er komt dan water in de trommel (druppelt). Als je de wasmachine enkele dagen niet hebt gebruikt, staat er water in de trommel. Om dit te repareren dient de klep/afsluiter vervangen te worden.
Zodra je de oorzaak hebt gevonden en het probleem blijkt veroorzaakt te worden door een defect onderdeel, dan kun je hier direct je benodigde wasmachine onderdelen bestellen.
Geplaatst op: 23-6-2016